DLACZEGO WARTO POSIADAĆ ATRAKCYJNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ?

Rynek przedsiębiorstw wciąż się poszerza, aktualnie nie ma już branży w której nie byłoby konkurencji. Coraz ciężej jest pozyskać klienta, o którego trzeba wciąż rywalizować. Podświadomie każdy zdaje sobie sprawę, że najbardziej skuteczną formą reklamy jest internet i umieszczenie w nim odpowiedniej, atrakcyjnej wizualnie wizytówki/oferty. Bądżmy szczerzy, jeżeli chcemy coś kupić, sprzedać, zlecić, wynająć, porównać nie szukamy już w gazetach, nie pytamy specjalisty w sklepie (nie mamy co się łudzić, że jego rada będzie ukierunkowana na spełnienie naszych potrzeb, tutaj liczy się jego prowizja), wyciągamy wtedy komputery, laptopy, tablety, smartfony i… szukamy. Teraz to my jesteśmy potencjalnymi klientami J

Tutaj pojawia się jedno zasadnicze pytanie. Jeżeli sami wszystkiego szukamy za pomoca wyszukiwarki GOOGLE, to dlaczego sami odsuwamy reklame naszej firmy w sieci na drugi plan?

Przeanalizujmy co zyskamy dzięki takiej wizytówce i czy warto w nią zainwestować?

PROFESJONALNY PROJEKT STRONY INTERNETOWEJ ODPOWIEDNIO WYKREUJE WIZERUNEK TWOJEJ FIRMY

„Jak Cię widzą- tak Cię piszą”- stare przysłowie, ale jak najbardziej aktualne. Jeżeli szukamy w sieci konkretnej rzeczy/usługi wpisujemy fraze w wyszukiwarkę google i zaczynamy przeglądanie. Wchodzimy na pierwszą stronę (najlepiej wypozycjonowaną) myślimy- ładna, fajna oferta, ale pewnie znajdziemy taniej. Lecimy dalej… druga, trzecia, czwarta, a wejdźmy jeszcze na piatą. Przeanalizowaliśmy wszystkie 5 ofert, teraz którą wybrać. Sprawdzamy dokładnie najtańszą ofertę, bo nie chcemy przepłacić, ale czy na pewno oferta najtańsza będzie najlepszą, może coś jest z nią nie tak? Zaczynamy mieć watpliwości. Więc jeszcze raz przegladamy wszystkie oferty… Udało się, wybraliśmy!!!

Pytanie, którą wybraliśmy? Jedno jest pewne tą, która wyglądała dla nas profesjonalnie i atrakcyjnie.

 

FUNKCJONALNA STRONA INTERNETOWA DA CI MOŻLIWOŚĆ ZBYTU OFEROWANYCH PRZEZ CIEBIE PRODUKTÓW I USŁUG

Posiadamy siedzibę firmy/sklep stacjonarny, gdzie drzwiami i oknami dobijają się do nas klienci- nic tylko się cieszyć. Ale może być jeszcze lepiej. Coraz więcej dużych sieciówek umóżliwia robienie zakupów przez internet widzimy to wszyscy, ale jeżeli my z nich nie korzystamy to wyobrażamy sobie, że robią to tylko nieliczni – błąd. Ze statystyk wynika, że ponad połowa polaków zakupy robi właśnie przez internet. Pomyślmy zatem, ilu klientów możemy pozyskać, jeżeli udostępnimy im taką możliwość. Skąpimy na reklamę w internecie każdą zlotówkę, a za wynajem lokalu płacimy ogromne pieniądze, ale czy to na pewno dobry kierunek do zostania milionerem?

 

SPRZEDAŻ PRODUKTÓW PRZEZ INTERNET ZNACZNIE PODNIESIE TWOJE DOCHODY

Nie mówimy oczywiście o zwykłej stronie internetowej, tutaj w grę wchodzi bardziej zaawansowana opcja – sklep internetowy, który standardowo przynosi dużo wyższe dochody niż sklep stacjonarny. Powodów jest kilka. Pierwszy zasadniczy to godziny otwarcia, sklep stacjonarny (pomijając centra handlowe) otwarty jest w godzinach, kiedy przeciętny Kowalski siedzi w pracy i nie ma czasu myśleć o zakupach, dopiero gdy zmęczony wróci do domu dla poprawy humoru odpływa podczas przeglądania porządanych skarbów i oczywiście podejmując impulsywną decyzję dokonuje zakupu. Zdecydowaną przewagą sklepu internetowego jest to, że produkty w nim są dostępne 24h. Kolejną cechą, która daje mu przewagę jest oszczędność czasu, a jak wiadomo czas to pieniądz. Idąc do jakiegokolwiek sklepu na dojazd i przejście wszystkich alejek, nie wspominając już o odwiedzeniu konkurencji, tracimy kilka godzin. Czasami jeżeli porządany produkt ma dla nas duże znaczenie bierzemy wolne w pracy, żeby dokładnie przeanalizować potencjalnego wybrańca, co tak napradę nie daje gwarancji, ze dobrze wybierzemy. Robiąc zakupy przez internet dużo dokładniej możemy przeanalizować wybrany produkt, poczytać opinie na jego temat i skorzytać z porównywarek. Sklepy stacjonarne są skazane na wyginięcie, ale to już temat na kolejny artykuł 😉

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, czy warto posiadać atrakcyjną stronę internetową?

Leave a Comment